چرا هر کسب و کار کوچک باید یک نام دامنه داشته باشد؟

خدمات دامنه

اولین گام شروع کسب وکار آنلاین شما خرید دامنه سایت است.

در این پست، همه چیزهایی را که باید در مورد این شرایط بدانید را پوشش خواهیم داد تا بتوانید روند راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار خود را ادامه دهید. می توانید به هر یک از بخش های زیر بروید:
 

دامنه چیست؟

دامنه بخشی از نامگذاری آدرس وب است که شخصی برای یافتن وب سایت یا صفحه ای از وب سایت شما به صورت آنلاین از آن استفاده می کند. این یک رشته متن مرتبط با آدرس IP عددی یک وب سایت است که به خاطر سپردن و جستجو برای افراد بسیار آسان تر است

یک دامنه چگونه به نظر می رسد؟
یک دامنه معمولاً شامل دو یا سه کلمه است که با نقطه از هم جدا شده اند. برای مثال، blog.hubspot.com یک دامنه است.

گرافیکی که نام دامنه را به عنوان بخشی از یک URL کامل نشان می دهد

دامنه بخشی از یک آدرس وب کامل یا URL است. URL معمولاً از یک پروتکل، نام دامنه و مسیر تشکیل شده است. به عنوان مثال، آدرس این پست وبلاگ این است: https://blog.hubspot.com/service/what-is-a-domain. از قسمت های زیر تشکیل شده است:

پروتکل (“https://”)
نام دامنه (“blog.hubspot.com”)
زیر دامنه (“وبلاگ”)
دامنه سطح دوم (“hubspot”)
دامنه سطح بالا (.com”)
زیر شاخه (“/website/”)
مسیر (“/what-is-a-domain”)
گرافیکی که بخش‌های برچسب‌گذاری‌شده یک URL، از جمله زیر دامنه، دامنه سطح دوم و دامنه سطح بالا را نشان می‌دهد.

در زیر قسمت های یک نام دامنه را با جزئیات بیشتری پوشش خواهیم داد. ابتدا، بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا دامنه ها مهم هستند.

دامنه ها برای چه مواردی استفاده می شوند؟
دامنه ها نه تنها برای ساده کردن نحوه یافتن بازدیدکنندگان وب سایت شما استفاده می شوند. در زیر به چندین دلیل دیگر برای استفاده از دامنه ها نگاه خواهیم کرد.

 

چرا از دامنه استفاده میکنیم؟

1. برای به دست آوردن مالکیت

شاید مهمتر از همه، یک دامنه به شما مالکیت آدرس وب سایت شما را می دهد. تا زمانی که شما ثبت نام کرده اید، هیچ کس دیگری نمی تواند آن را ادعا کند. این امر به شما امکان کنترل کامل بر روی وب سایتی را که به آن اشاره می کند، ثبت کننده نام دامنه آن را نگهداری می کند، اطلاعات مرتبط با حساب نام دامنه شما، مدیریت آن و اینکه آیا می خواهید آن را بفروشید، به شما می دهد.

2. برای تثبیت هویت برند خود

نام دامنه ای که با نام شرکت شما مطابقت یا شبیه آن باشد، می تواند به شما در ایجاد یک هویت تجاری آنلاین ثابت کمک کند. برای مثال، بازدیدکننده‌ای که از صفحه اصلی وب‌سایت شما به وبلاگ به پایگاه دانش حرکت می‌کند، متوجه خواهد شد که نام دامنه اصلی مانند سایر عناصر مانند طرح رنگ و تایپوگرافی ثابت می‌ماند.

3. برای ایجاد اعتبار

نام دامنه ای که با نام شرکت شما مطابقت داشته باشد، اعتبار ایجاد می کند و باعث می شود وب سایت شما برای کاربران قانونی تر و حرفه ای تر به نظر برسد. این باعث ایجاد اعتماد در بین بازدیدکنندگان شما می شود تا آنها احساس راحتی در انجام اقداماتی مانند ارسال نظرسنجی یا فرم در یک صفحه وب با همان نام دامنه داشته باشند.

برخی از سازندگان وب‌سایت، یک زیردامنه قالب‌بندی شده برای کاربران رایگان، مانند accountname.wixsite.com/address ارائه می‌کنند. با این حال، یک وب سایت سفارشی کامل با نام دامنه سفارشی مانند accountname.com ممکن است برای بازدیدکنندگان ورودی معتبرتر و حرفه ای تر به نظر برسد!

4. به یاد ماندنی بودن

اگر دامنه شما به راحتی قابل یادآوری است، بازدیدکنندگان می توانند به راحتی آن را در نوارهای جستجوی خود وارد کنند. این ممکن است منجر به ترافیک مستقیم بیشتر به سایت شما شود. به عنوان مثال، T-Bones Great American Eatery یک نام دامنه کوتاه و شیرین دارد: t-bones.com. به خاطر سپردن این بسیار ساده تر از جایگزینی مانند t-bonesgreatamericaneatery.com است.

5. متمایز شدن در برابر رقبا

یک نام دامنه ساده اما جذاب می تواند شما را از سایت های رقیب با دامنه های پیچیده تر یا گیج کننده متمایز کند. به عنوان مثال، اگر Google BackRub نامیده می شد، ممکن بود به خوبی با یاهو و سایر موتورهای جستجو رقابت نمی کرد.

6. برای ایجاد اقتدار

علاوه بر تقویت برند شما، نام های دامنه همچنین می توانند به شما کمک کنند تا پیش بینی کنید که وب سایت شما در مقایسه با رقبای شما چقدر در SERP ظاهر می شود. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه دامنه قدیمی تر باشد، اعتبار بیشتری دارد. این به این دلیل است که زمان برای جمع آوری محتوای با کیفیت، لینک های داخلی و بک لینک ها وجود دارد