طراحی سایت چیست؟ یادگیری طراحی سایت را از کجا شروع کنیم؟

اگر به فعالیت در زمینه طراحی سایت علاقه مندید اما پیش زمینه‌ای در این باره ندارید، تا پایان این مقاله با اصفهان سایت همراه باشید تا به شما بگوییم که طراحی سایت چیست ؟، کاربرد آن چیست؟و چطور می‌توانید یک طراح حرفه‌ای در این زمینه شوید.

قبل از طراحی وبسایت نیاز به یک دامنه دارید اصفهان سایت خدمات دامنه را به شما ارائه می دهد

به صورت کلی سایت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند، که عبارتند از سایت‌های استاتیک و سایت‌های دینامیک. که در ادامه به شما خواهیم گفت که هرکدام از این سایت ها چه ویژگی‌هایی دارند و در چه زمینه‌هایی استفاده می‌شوند.

سایت‌های استاتیک یا ثابت (Static Website):
سایت‌های استاتیک یا ثابت (Static Website):

در حال حاضر کمتر شاهد این روش از طراحی صفحات سایت هستیم و به عنوان یک روش منسوخ شده از آن نام می‌برند.

این نوع از طراحی صفحه سایت بیشتر برای شرکت‌ها و افرادی مورد استفاده است که نیازی به تغییر در صفحات و قالب وب سایت خود ندارند. با اینکه این صفحات به ندرت تغییر میکند اما تغییر در هر قسمت آن به زمان زیادی جهت کد نویسی نیاز دارد.

زبان برنامه نویسی در این نوع از سایت‌ها HTML و CSS می‌باشد

 • موتورهای جستجو صفحات این سایت‌ها را خیلی راحت‌تر ایندکس می‌کنند
 • تعداد صفحات محدود می‌باشد
 • کمترین فضای هاست در این سایت‌ها استفاده می‌شود
 • با کمترین امکانات در حد یک Notepadمی‌توان کد نویس کرد
 • هیچ گونه کد نویسی در سمت سرور در این سایت‌ها وجود ندارد
 • در سایت‌هایی که کمتر از ۵ صفحه داشته باشند از حالت استاتیک در طراحی آن استفاده می‌کنند
 • طراحی این سایت‌ها هزینه بسیار کمتری نسبت به داینامیک دارد
 • در زمان بسیار کمتری می‌توان این سایت‌ها را طراحی کرد
 • صفحات در اینجا به حالت Show معروف هستند
 • تعامل با کاربر در این گونه از سایت‌ها وجود ندارد
 • در کمترین زمان و با پایین‌ترین سرعت اینترنت نیز صفحات سایت بارگذاری می‌شود
 • هزینه تغییر آن به نسبت بالا می‌باشد زیرا بخش زیادی از کدها باید از اول نوشته شوند
 • امنیت در این سایت‌ها بسیار بالا می‌باشد.
سایت های داینامیک یا پویا (Dynamic Website)
سایت های داینامیک یا پویا (Dynamic Website)

از زمانی که زبان‌های برنامه نویسی سمت سرور (PHP، ASP یا جاوا اسکریپت) به وجود آمدند، وبسایت های داینامیک نیز به کمک سیستم‌های مدیریت محتواهای گوناگون از جمله طراحی وبسایت وردپرس در فضای اینترنت طراحی شدند.

در این نوع از وب‌سایت‌ها محدودیت‌های قبل وجود ندارد و مدیر سایت یا کاربر سایت می‌توانند به راحتی هرگونه تغییری که بخواهند بر روی آن اعمال کنند.

البته این نکته را بدانید که طراحی اولیه این گونه از سایت‌ها کاری کاملاً حرفه‌ای و تخصصی می‌باشد و شرکت‌های مختلف طراحی وب در ارائه بهترین نمونه‌ها برای مشتریان خود با یکدگر رقابت شدیدی دارند.

این روزها که کسب و کارهای اینترنتی رونق چشم‌گیری گرفته‌اند، افراد زیادی تمایل به چنین مشاغلی، از جمله طراحی وبسایت پیدا کرده‌اند. همچنین از آنجایی که در حال حاضر بسیاری از کسب و کارهای سنتی به سمت اینترنتی شدن پیش می‌روند و تغییر مسیر می‌دهند، بازار کار مشاغلی مانند طراحی وب سایت پرطرفدار شده است. اما اولین سوالی که برای تازه واردان این حوزه مطرح می‌شود این است که از کجا باید این کار را شروع کنیم و چگونه باید در این مسیر گام برداریم. در ادامه سه گام اولیه و اساسی طراح سایت شدن را بررسی می‌کنیم.

با کار یک طراح وب آشنا شوید
قبل از آن که به سراغ شرکت در کارگاه‌های متفاوت بروید، بهتر است در مورد کار و وظایف طراحان وبسایت و روش‌های کسب درآمد از این راه تحقیق کنید و با پستی‌ها و بلندی‌های این مسیر آشنا شوید. در قدم نخست، لازم است به خوبی فکر کنید و ببینید که آیا واقعا به کار طراحی وبسایت علاقه دارید و یا صرفا به خاطر درآمد، آن را انتخاب کرده‌اید؟ در واقع شما باید بدانید که علاقه، یکی از اساسی‌ترین مواردی است که سبب پیشرفت شما در هر کاری می‌شود. همچنین درمورد موقعیت شغلی و درآمد طراحان سایت اطلاعات لازم را به دست آورید تا با انگیزه کافی به این حوزه وارد شوید.

طراحی سایت را از کجا شروع کنیم؟
طراحی وب سایت را از کجا شروع کنیم؟

منبع : ویکی پدیا